Drukarki już dawno wyszły z drogiej niszy dostępnej tylko dla większych przedsiębiorców.

Są dostępne w każdej firmie i w wielu domach prywatnych – w szerokiej gamie cen i od wielu producentów. Każdy, kto wiele drukuje i mierzy się z cenami eksploatacji drukarki/drukarek, zastanawia się czasem, jakie są najlepsze sposoby na ekonomiczne drukowanie. Bo okazuje się, że i na tej czynności można całkiem dobrze oszczędzić, trzeba tylko wiedzieć, na co zwracać uwagę.

PUNKT PIERWSZY
ROZSĄDNE ZUŻYCIE ENERGII ELEKTRYCZNEJ
Nowoczesne drukarki są projektowane i produkowane z myślą o oszczędzaniu kosztów eksploatacji prądu. Czasami różnica w rocznym zużyciu watów to aż 150 watów między najmniej a najbardziej energooszczędnymi sprzętami! Te ostatnie (m.in. od producenta HP) mogą pochwalić się oszczędnymi trybami typu "power off", "Auto-off", oszczędzającymi energię po zakończeniu pracy. Dzięki temu nie trzeba martwić się o utratę energii po wyjściu z domu czy firmy, a sprzęt nie zużywa więcej prądu, niż naprawdę musi.

PUNKT DRUGI
TANIE TUSZE I WYDAJNE TONERY W DOBREJ CENIE
Tusz nie musi pochodzić od najbardziej znanego producenta na rynku, aby był niezawodnym. Wiele firm posiada sprawdzonych producentów tuszy i tonerów. Wydajność materiałów eksploatacyjnych w dużej mierze warunkuje pracę samej drukarki: jeżeli toner będzie niezawodny i wydajny, drukarka też nie zawiedzie przez długi czas.

PUNKT TRZECI
WIELOPAKI TONERÓW
Wielu producentów oferuje tonery w dwu- i wielopakach, umożliwiające znaczne oszczędności na drukowaniu na dłuższą metę. Jeżeli poziom eksploatacji materiałów do druku w naszej firmie lub domu jest wysoki, należy dokładnie przyjrzeć się ofertom i wybrać te, które pomogą dokonać jak największej oszczędności na każdym pojedynczym wydruku.

Fotorelacja

komputery

internet

telekomunikacja

drukarki